Соціальний проект Президента України і Міністерства молоді та спорту України «АКТИВНІ ПАРКИ - ЛОКАЦІЇ ЗДОРОВОЇ УКРАЇНИ» - розробка навігаційної карти безкоштовних для населення рекреаційних занять в парках та скверах. Основною метою є залучення людей до систематичних тренувальних сесій, спрямованих на розвиток основних рухових якостей - загальна витривалість, сила, спритність, координація, гнучкість, швидкість.

Тобто людина, яка відвідує Активний парк може розраховувати на збереження і зміцнення здоров'я і зниження негативного впливу на організм одного з основних факторів ризику - гіподинамії.

Регулярне виконання навіть нескладних вправ посилює роботу імунної системи, підвищує стійкість  організму людини до несприятливих факторів зовнішнього середовища, в тому числі до вірусних захворювань.

Як приємне доповнення, людина отримує профілактику травматизму, знижується вплив вікових змін на організм та формується активне довголіття.

Координація

Міністерством молоді та спорту України визначено координатора проекту - Всеукраїнський центр фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх", який створено у 2003 році. Центр має відділення у кожній області і загалом більше 1000 працівників, які утримуються за рахунок місцевих бюджетів. Саме "Спорт для всіх", з 2003 року влаштовує спортивні заходи для всіх верств населення і дає життя спортивним ініціативам, налагоджуючи співпрацю з міжнародними установами та спонсорами.

"СПОРТ ДЛЯ ВСІХ" вже розробив всю необхідну нормативну документацію, візуальні матеріали, онлайн платформу тощо. У кожній області було підібрано зручні локації: близько 2000 Активних парків та близько 10000 спортивних майданчиків, на яких розміщуються таблички з QR кодами, що дають доступ до онлайн тренувань. За рахунок місцевих бюджетів наявні парки та спортивні майданчики приводяться до ладу.

Також була опрацьована можливість наповнення парків активностями, завдяки розміщенню у деяких великих парках онлайн моніторів на великих галявинах. Трансляція з 6 ранку до 23 вечора різноманітних онлайн тренувань та соціальної реклами, що заохочує до здорового та активного способу життя. Розміщені навколо галявин лавочки будуть збирати всіх бажаючих, а активні люди, які займаються, повторюючи вправи з монітору, будуть своїм прикладом надихати інших.